Türkçe çocuk şarkıları izle ve dinle diyerek açtığım bu konuda size harika şarkılar ile derlenmiş bir müzik listesi paylaşmak istedim.

Bir çok ünlü yorumcunun can parçamız miniklere özel bestelediği birbirinden güzel şarkıları eminim sizde çok seveceksiniz. Çocuk şarkıları Youtube üzerinden dinlemek bir alışkanlık haline gelmiş olsa da bir yine de farklı bir alandan bir liste paylaşmak istedik. Can parelerimiz çocuklarımız için her daim elimizden geleni yapmak için çaba sarf ediyoruz. Fakat gelişen teknoloji getirdiği kolaylıkların yanında art niyetli insanların elinde tehlikeli birer silaha dönüşüyor. Hal böyle olunca savunmasız miniklerimiz henüz doğru ile yanlışı bile ayırt etmekte güçlük çekerken, özellikle sosyal medya üzerinden açık hedef haline geliyorlar.

Bu durumun önüne geçmek için yapılması gerekenler düşünüldüğünde ilk akla gelen bu teknolojiye erişimi yasaklamak. Fakat bu bir çare değil. Yasağın cazibesi çocuklarımızın aklını çelecek ve erişim için farklı yollar deneyeceklerdir.

Bebek Uyutan Müzik Listesi | 2 Saat Kesintisiz Dinle

Uyusun da büyüsün ninni…

İşte tam bu aşamada ileri teknolojiye erişimi tamamen yasaklamak yerine, olabildiğince arındırılmış sitelere yönlendirmek geçici de olsa çözüm olacaktır. Doğru ile yanlışı ayırt edebilecek çağa gelene kadar takip etmek zorunda olduğumuz çocuklarımızın ahlaklı ve bilinçli bireyler olması için bu durumda büyük görev biz ebeveynlere düşmektedir.

Çocuk Şarkıları izle ve dinle
Çocuk Şarkıları izle ve dinle

Sonuç olarak topluma yararlı bireyler olabilmeleri için en çok bizi örnek alacak olan miniklerimiz için yaptığımız tüm yönlendirmelerin etkisi herhangi bir davranışımızı örneklemelerine oranla oldukça zayıf bir etkiye sahiptir. Bu durumda bize düşen, yol göstermek değil, davranışlarımızı düzeltmektir. En basitinden Türkçe çocuk şarkıları izle ve dinle yada bebek ninnleri diyerek yaptığınız bir araştırmada karşınıza çıkan ilk sonucu kabul etmek yerine biraz araştırma yapmak onlara ilk sonucun doğruluğu hakkında muhakeme etmesi gerektiği davranışını kazandırabilir.

Konumuzla çok alakası olmayan bir konuya değindiğimin farkındayım fakat öncelikli amacımızın çocuklarımız olduğu bilinci ile bir çok konuda benzer fikirleri savunmaya devam edeceğim. Şimdilik esen kalın.