Bebek Uyutan Müzik Listesi  2 Saat Kesintisiz Dinle bebek uyumazsa siz kesin uyursunuz 🙂

İşin espri kısmı bir tarafa eğer sizi bebek uyutma şarkıları aratan bir bebeğiniz varsa müziğin gücüne inananlardansınız.

Bebekleri uyuturken müzik dinletmek pedagogların ve uzmanların özellikle tavsiye ettiği bir yöntemdir. Müzik sadece uyuması için değil gelişimi içinde büyük önem taşır.  Kısa bir araştırma yaptığınızda göreceksiniz ki müzik dinle mek sadece bebekler için değil büyükler için bile sağlıklıdır. Hatta zaman içinde bazı hastalıkların tedavisinde kullanıldığı görülmüştür.

Diğer taraftan bebeğin dış dünyaya alışma sürecinde müzikle birlikte dış dünyadan duyacağı sesler onun adaptasyonunu hızlandıracaktır. Bebeğinizin uyuması için tam sessiz bir ortam sağlamaya çalışıyorsanız bizce yanılıyorsunuz. Uzmanların da dediği gibi bebekler adaptasyon sürecinde dış dünyanın seslerine alışarak büyürler.

Bebek Uyutan Müzik Listesi  Uyutma Garantili

Bebek Uyutan Müzik Listesi  için uyutma garantili dedim ama bunu yanlış anlamayın. Benim bebeğim iki saat bebek uyutan müzik dinledi fakat uyumadı gibi bir soru gerçekten saçma olacaktır. Sağlıklı bir bebeğin uykuya dalma süreci bu kadar uzun olmamalıdır.

Diğer taraftan bebeklerin uyuma süreci hakkında bazı bilinmesi gerekenler vardır. Sadece bebekler değil büyükler içinde geçerli kural şu ki insan önce hafif uykuya dalar, yaklaşık 2 saat sonra derin uykuya geçer. Bebeklerde bu süre 20 dakikaya kadar düşmektedir.

Çocuk Şarkıları | Kırmızı Balık Sözleri ile 

Hani bebeği beşiğine bırakırsınız da arkanızı döndüğünüz an ağlar işte bu durum uzmanlar tarafından hafif uykudaki bebeğin derin uykuya dalma sürecinin tamamlanmaması olarak açıklanmaktadır.

Bebeklerin uyuma süreçleri ve süreleri adaptasyon ve büyüme sürecinde oldukları için büyük bireylerle karşılaştırılmaması gerekir. Bebekler ilk 3 aya kadar gece gündüz ayrımını yapamazlar. 3 ile 6 ay arasında düzene girmeye başlar. Bu kısımda dikkat çekmek istediğimiz bir diğer konu geceleri bebeklerin kalkması asla kötü bir şey değildir. Normal bir insanın uyku eşiği ile bebeklerin farklı olduğunu yukarıda belirtmiştik. Aynı zamanda yeterli uyku ihtiyacı miktarı da farklıdır. 14 16 saat kadar bir bebek uyuyabilir ki bizim ninnilerimizde de vardır bu “uyusun da büyüsün tıpış tıpış yürüsün”. Büyüm için uyumaya ihtiyaç vardır.

bebek uyutan müzikler

Sonuç olarak bebek uyutan müzik listesi inşallah işinize yarar. Bir baba olarak tecrübelerimizden ve geçtiğimiz süreçte edindiğimiz bilgi ve aldığımız eğitimlerden kalan bir tüyo da vermek isterim. Adaptasyon süreci dedik, uyusun da büyüsün dedik fakat değinmediğimiz ve önemli bir konu var ki o da şu yeni doğan bir bebek geldiği yeri anne karnını aramaktadır. Dış dünyaya alışırken onu yalnız bırakmayın ve zaman zaman o süreçte yaptığınız davranışlarınız tekrarlayarak ona daha kolay bir adaptasyon ortamı sağlayın.

Sağlıcakla kalın….